Pse nuk duhet të flini kurrë në një jastëk pambuku, arsyet janë këto! - Bota Sot
Pse nuk duhet të flini kurrë në një jastëk pambuku, arsyet janë këto!

Life style

Pse nuk duhet të flini kurrë në një jastëk pambuku, arsyet janë këto!

Më: 22 janar 2019 Në ora: 19:58
Ilustrim

Asnjëherë mos flini në një jastëk pambuku! Mund të shtoni vite në pamjen tuaj duke shkaktuar njëherësh edhe rrudha

Jastëkët e mëndafshit janë zgjidhja më e mirë për orët e gjumit, ose atë që ndryshe njihet si “ilaçi” i bukurisë tek femrat!

Sipas ekspertëve të kujdesit ndaj lëkurës, materiali i mëndafshit ul fërkimet me fytyrën gjatë kohës që ju flini, gjithashtu redukton acarimin e lëkurës, flokëve dhe shtimin e rrudhave.

Jastëkët e pambukut thuhet se kapin lëkurën tuaj sepse nuk e lejojnë atë që të rrëshqasë.

Nga ana tjetër, jastëkët, çarçafët e mëndafshit e lënë lëkurën tuaj të marrë frymë, duke mos e tërhequr lëkurën.

Shtrirja me fytyrë poshtë në jastëk gjithashtu mund të shkaktojë plakje.

Edhe Kourtney Kardashian është një tifoze e mëndafshit. Ajo thotë se kurrë nuk e ka vënë kokën e saj në një jastëk pambuku, sepse ky material nuk absorbon vajrat natyral apo kremrat që ajo vendos në fytyrë përpara se të fle gjumë.

Por, a mund me të vërtetë të paguani një çmim për bukurinë tuaj dhe për parandalimin e rrudhave?

Gjëja e parë që duhet të bëni është pikërisht kjo: zhdukni jastëkët e pambukut nga shtëpia juaj dhe jeni në rregull! 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...