Ju mungon ‘zjarri’ në shtrat?! Ky kompliment është ‘çelësi’ për të ‘shpërthyer’ në dhomën e gjumit - Bota Sot
Ju mungon ‘zjarri’ në shtrat?! Ky kompliment është ‘çelësi’ për të ‘shpërthyer’ në dhomën e gjumit

Life style

Ju mungon ‘zjarri’ në shtrat?! Ky kompliment është ‘çelësi’ për të ‘shpërthyer’ në dhomën e gjumit

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 07:42
Foto ilustrim

Është ideale të kesh një partner që të thotë komplimente të sinqerta.

Por kur vjen puna tek jeta seksuale ekziston një kompliment i vetëm që mund të bëjë që çdo femër të ndihet e lirë, bashkëpunuese dhe të ketë vetëbesim gjatë marrëdhënieve seksuale.

Sipas studimit më të ri, të dish se partneri yt dashuron trupin tënd është një faktor kyç për një jetë seksuale aktive dhe të kënaqshme.

Në studimin në fjalë morën pjesë 244 femra të grupmoshës 18-30 vjeç, të cilat u pyetën rreth perceptimit që kanë për trupin e tyre dhe jetës seksuale.

Çfarë u zbulua?

Sipas rezultateve doli në pah se një femër që ndjen se partneri e dashuron trupin e saj, është shumë e kënaqur me jetën e saj seksuale.

Ndërkohë duket theksuar se studimi zbuloi gjithashtu se një femër që ka vetëbesim të lartë rreth trupit të saj, adhurohet nga meshkujt.

Studiuesit ndajnë mendimin se partneri është ai që ka në dorë “çelësin”, që të bëjë partneren e tij më të mirë në shtrat.

Si?

Një fillim i mirë dhe klasik do ishte për shembull: “Më çmend trupi yt!”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...