A dëshironi t’i rrisni flokët? Provoni këtë maskë nga mjalti - Bota Sot
A dëshironi t’i rrisni flokët? Provoni këtë maskë nga mjalti

Life style

A dëshironi t’i rrisni flokët? Provoni këtë maskë nga mjalti

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 23:52
Foto ilustrim

Mjalti është i njohur për vetitë e tij shëruese.

Por përhapja e substancës ngjitëse dhe të ëmbël mbi flokët tuaj do të iu ndihmojë në shkëlqimin dhe rritjen e tyre,.

Po ashtu mjalti është përbërësi më i madh për rritjen e flokëve.

Më poshtë do t’ia sjellim një maskë për flokë me mjaltë dhe baj ulliri:

Gjysmë filxhan mjaltë

1/4 filxhan vaj ulliri

1 / 4th filxhan qumësht i përpunuar (opsionale)

Përzieni mjaltin dhe vajin e ullirit së bashku dhe futeni në mikrovalë për 30 sekonda.

Pasi që përzierja të jetë ftohur, shtoni qumështin dhe tundeni. Pastaj, aplikoni këtë masë në mënyrë të barabartë në të gjithë flokët. Lëreni maskën e mjaltit për rreth 30 minuta në flokë dhe vendoseni një kapele plastike.

Pastrojeni maskën me ujë të freskët / të vakët dhe shampon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...