Ja pse nuk duhet ta lini asnjëherë shishen e ujit në makinë - Bota Sot
Ja pse nuk duhet ta lini asnjëherë shishen e ujit në makinë

Life style

Ja pse nuk duhet ta lini asnjëherë shishen e ujit në makinë

Më: 25 prill 2019 Në ora: 23:09
Foto ilustruese

Rrezet e diellit kur reflektojnë përmes një shisheje me ujë arrijnë deri në nxehtësinë 250°C. Lëngu dhe materiali i pastër mund të ndihmojë për nisjen e një zjarri.

Rasti i një shoferi në SHBA, i cili ishte duke drekuar kur vuri re që nga kamioni i tij po dilte tym është bërë virale tashmë dhe shkaku mësohet se ishte një shishe me ujë.

Ai vuri re që flaka po vinte pranë një shisheje uji dhe zjarri nisi të përhapej te sediljet.

Përmes kësaj videoje të publikuar në Facebook nga kompania “Idaho Power” do të shikoni sesa e rrezikshme është të lini një shishe plastike me ujë brenda makinës në një ditë me diell.

Edhe zjarrfikësit paralajmërojnë shoferët për rrezikun që mund të vijë nga një shishe me ujë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...