Një maskë e thjeshtë natyrale për të shmangur rrudhat e syve - Bota Sot
Një maskë e thjeshtë natyrale për të shmangur rrudhat e syve

Life style

Një maskë e thjeshtë natyrale për të shmangur rrudhat e syve

Më: 24 maj 2019 Në ora: 13:48
Ilustrim

Ne gjithmonë e më shumë po u kthehemi produkteve tona të thjeshta dhe natyrale, të cilat janë një zgjidhje ideale edhe për lëkurën.

Për të pasur lëkurë të pastër dhe pa rrudha, ka disa këshilla maskash hidratuese që, po t’i praktikosh shpeshherë, rezultati do të jetë i dukshëm.

Redukto rrudhat e syve:1/2 filxhan ananas i grirë, 1/2 lugë çaji mjaltë, 1/2 lugë çaji kos

Përzieje të gjithë masën derisa të bëhet homogjene. Aplikoje në fytyrë dhe në zonën rreth syve, pastaj shpëlaje me ujë të vakët. Është hidratuese për lëkurën e fytyrën, por eliminon edhe rrudhat në zonën e syve.

Maskë 2: 1 lugë gjelle patate e grirë në rende, 1 lugë gjelle kastravec i grirë, 1/2 filxhan kos

Përzieje masën mirë dhe vepro në të njëjtën mënyrë si më sipër. Rezultati është mbresëlënës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...