Kush nuk dëshiron t`i dijë sekretet e gjysheve për sa i përket rutinës së bukurisë? - Bota Sot
Kush nuk dëshiron t`i dijë sekretet e gjysheve për sa i përket rutinës së bukurisë?

Life style

Kush nuk dëshiron t`i dijë sekretet e gjysheve për sa i përket rutinës së bukurisë?

Më: 11 qershor 2019 Në ora: 15:16
Ilustrim

Shumë prej nesh janë besnike të trajtimeve në kushtet e shtëpisë dhe nuk ka asgjë të keqe, përkundrazi këto janë trajtime më të sigurta sesa maskat e gatshme që mund të gjejmë në treg apo në qendrat estetike

Madje, edhe yjet e skenës kanë disa sekrete bukurie që lidhen me trajtimet në kushtet e shtëpisë. Më poshtë po ju sjellim 7 prej tyre dhe mund të huazoni cilin të dëshironi!

1. Halle Berry bën skrub me kokrrat e kafesë.

2. Hilary Duff e shpëlan fytyrën me ujë trëndafili para se të vendosë hidratuesin.

3. Miranda Kerr përdor balsam buzësh përreth syve të saj, në vend të shkëlqyesit. Kjo gjë u jep syve një pamje më natyrale.

4. Catherine Zeta-Jones i shpëlan flokët me birrë, pasi përmban vitaminë B dhe është thelbësore për të pasur flokë të shëndetshëm.

5. Jennifer Aniston përdor vazelinën si krem sysh. Ajo është e sigurt që kjo e ndihmon për zhdukjen e rrudhave.

6. Mariah Carey përdor shkëlqyes buzësh me mente për një efekt më volumizues për buzët.

7. Emma Stone përdor vajin e farave të rrushit në vend të hidratuesit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...