Çaji i mrekullive – sekreti që po i bënë dukeshat të duken elegante! - Bota Sot
Çaji i mrekullive – sekreti që po i bënë dukeshat të duken elegante!

Life style

Çaji i mrekullive – sekreti që po i bënë dukeshat të duken elegante!

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 07:43
Kate Middleton dhe Meghan Markle

Anglia është vendi i mbretërve dhe i çajit.

Çaji është një pjesë jetike e kulturës angleze, gjithashtu fsheh dhe sekretin e elegancës së princeshave dhe dukeshave.

Po njësoj si Mbretëresha Elizabeth edhe dukeshat Kate Middleton dhe Meghan Markle preferojnë të njëjtin çaj.

Çaji i preferuar i dukeshave dhe mbretëreshës është çaji jeshil. Siç shkruan bota.al, ky është një burim antioksidantësh që ju ndihmon të humbni peshë dhe metabolizmi përshpejtohet.

Gjithashtu dhe çaji i xhenxhefilit sjell përfitime pozitive në dietën tuaj.

Nëse konsumoni një gotë nga këto çajra para se të shkoni në palestër, ju mund të digjni dy herë më shumë kalori në krahasim me rastet kur konsumoni ujë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...