Doni një lëkurë të bukur dhe të shëndetshme? Këto maska janë ideale - Bota Sot
Doni një lëkurë të bukur dhe të shëndetshme? Këto maska janë ideale

Life style

Doni një lëkurë të bukur dhe të shëndetshme? Këto maska janë ideale

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 16:38
Ilustrim

Të kesh një lëkurë të hidratuar, të butë dhe me shkëlqim nuk është e thënë të shpenzosh shuma marramendëse.

Janë produkte të cilat gjithkush nga ne i ka në shtëpi dhe që mund të përdoren shumë lehtësisht, pa kosto të madhe dhe me sigurinë që i ke bërë vetë. Ja maskat për fytyrën të cilat ushqejnë lëkurën, heqin pikat e zeza dhe aknet.

Limoni- Hidratues, pastron poret, dhe lufton pikat e zeza dhe aknet.

Çokollata- Përmban antioksidant dhe lufton radikalet e lira.

Mjalti- Ushqen lëkurën në thellësi dhe lufton tharjen e saj.

Portokalli- Rregullon prodhimin e kolagjenit dhe elasticitetin. Antirudhë.

Avokado- Ndihmon lëkurën të ruajë elasticitetin. Antistres

Kivi- I jep vitamina organizmit dhe hidraton në thellësi. Ristruktures.

Kripa- Heq papastërtitë dhe oksigjenon lëkurën. Pastrues.

Kajsia- E pasur me vitamina i jep lëkurës shkëlqim. Zbutës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...