Dëshironi buzë të përsosura? Receta me mjaltë dhe kafe jua zgjidhë problemin - Bota Sot
Dëshironi buzë të përsosura? Receta me mjaltë dhe kafe jua zgjidhë problemin

Life style

Dëshironi buzë të përsosura? Receta me mjaltë dhe kafe jua zgjidhë problemin

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 09:41
Foto ilustrim

Padyshim se të gjithë njerëzit – meshkuj e femra – kanë dëshirë që të duken sa më mirë dhe ta kenë një pamje fizike pa asnjë të metë.

Por, kjo ndonjëherë nuk është e lehtë.

Shpeshherë na shfaqen probleme të ndryshme në trup të cilat nuk na bëjnë të ndihemi mirë, siç janë aknet, pikat e zeza, rrathët e zi poshtë syve, etj.

Në mesin e tyre është edhe tharja apo çarja e buzëve.

Duke marrë parasysh këtë, më poshtë ju sjellim një recetë natyrale që jua zgjidhë këtë problem.

Përbërësit:

– ½ lugë çaji kafe natyrale

– ½ lugë çaji mjaltë

Përzini përbërësit e lartcekur dhe produktin e fituar aplikojeni në buzë. Lëreni ashtu për 30 sekonda dhe pastaj pastroni buzët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...