Dëshironi që vagina juaj të qëndrojë e ngushtë, ja çka duhet të bëni - Bota Sot
Dëshironi që vagina juaj të qëndrojë e ngushtë, ja çka duhet të bëni

Life style

Dëshironi që vagina juaj të qëndrojë e ngushtë, ja çka duhet të bëni

Më: 7 shtator 2019 Në ora: 12:53
Foto ilustrim

Nëse brengoseni se me kohë vagina juaj mund të zgjerohet, ja gjërat që duhet t’i bëni për një vaginë të ngushtë.

Ushtrime Kegel: Të gjithë e njohim mjekun e vjetër dhe të mirë, Arnold Kegel, i cili ka shpikur ushtrimet për muskujt vaginal dhe ka promovuar praktikën për femrat dhe pjesët e tyre intime. Që të mësoheni se si ti bëni këto ushtrime, provoni që të ndaloni urinën disa herë gjatë urinimit. Ky shtrëngim i muskujve mund të bëhet edhe në “të thatë”, provoni ta bëni 10-25 herë në 5 seri në ditë. Pasiqë nuk dallohen se i bëni, mund ti bëni kudo, qoftë edhe duke pritur në rradhe në postë apo në bankë.

Sferat erotike: Qëllimi i sferave erotike nuk është vetëm eksitimi seksual por edhe aktiviteti i muskujve të vaginës. Kjo ndihmesë erotike shërben për forcimin e muskujve edhe atë me futjen e sferave në vaginë, e pastaj relaksoheni në krevat, e kapni shiritin dhe e tërhiqni lehtësisht ndërsa në anën tjetër i shtrëngoni muskujt që mos të lejoni sferat të dalin jashtë. Me sferat në vaginë mund t’i kryeni punët e shtëpisë përderisa muskujt e vaginës ushtrojnë dhe forcohen.

Ushtrime gjatë seksit: Kur të mësoheni të kontrolloni muskujt vaginal atëherë mund të ushtroni edhe gjatë seksit, për më tepër do e çmendni partnerin. Ai në organin e tij do të ndjejë shtypje erotike ndërsa ju do e ndjeni edhe më intenzivisht penetrimin e tij. Vagina juaj do të jetë më e ngushtë për një çast, në çastin tjetër do të zgjerohet, kështuqë seksi do të jetë edhe më intenziv dhe orgazma do të jetë më e fortë.

Kremë për forcimin e muskujve: Sikurse kujdeseni për fytyrën dhe e lyeni me kremë, ashtu duhet të kujdeseni edhe për vaginën. Nëse pritoni t’i bëni ushtrimet e sipërpërmendura atëherë kozmetika ka menduar për ju kremën për forcimin e muskujve. Mirëpo para se të përdorni një gjë të tillë është mirë të konsultoheni me gjinekologun pasiqë mund të keni pasoja jo të këndshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...