4 mënyra për t’i bërë rrobat tuaja të shkëlqejnë me përbërësit e kuzhinës! - Bota Sot
4 mënyra për t’i bërë rrobat tuaja të shkëlqejnë me përbërësit e kuzhinës!

Life style

4 mënyra për t’i bërë rrobat tuaja të shkëlqejnë me përbërësit e kuzhinës!

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 09:34
Ilustrim

4 mënyra për t’i bërë rrobat tuaja të shkëlqejnë akoma më tepër sesa me detergjentin e zakonshëm.

Dhe mos mendoni se ju nevojitet ndonjë përbërës shumë i kushtueshëm, se në fakt bëhet fjalë për 4 elemente që shumica prej jush i kanë në dollapin e kuzhinës.

Konkretisht:

Sodë buke
Shtoni ½ filxhan me sodë buke së bashku me detergjentin e zakonshëm në lavatriçen tuaj. Kjo do t’i bëjë rrobat më të pastra dhe me shkëlqim.

Limon
Shtoni 1 filxhan me lëng limoni në makinën larëse, gjatë procesit të larjes. Kjo do të heqë mineralet që i zbehin ngjyrën rrobave tuaja.

Larësi i gojës
Po, po. Larësi i lëngshëm i gojës suaj heq bakteret dhe mykun tek rrobat tuaja.

Uthulla e mollës
Shtoni 1 filxhan uthull gjatë procesit të larjes, për të eliminuar bakteret, për të ruajtur butësinë e rrobave dhe për t’i mbajtur rrobat tuaja të shtrira ( pa qenë nevoja për shumë hekurosje).

Tani që i mësuat, cilën prej metodave më lartë do të përdorni kur të vini lavatriçen në punë?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...