10 karakteristikat që posedon një femër e fortë - Bota Sot
10 karakteristikat që posedon një femër e fortë

Life style

10 karakteristikat që posedon një femër e fortë

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 06:11
Ilustrim

Një femër e fortë di se si të gjejë e vetme lumturinë. Ato kanë besim të mjaftueshëm në vetvete dhe nuk kërkojnë njohjen ose miratimin e të tjerëve.

Ato janë emocionalisht të pavarura dhe janë në gjendje për të krijojnë marrëdhënie të shëndetshme pa pasur nevojë të varen nga partneri i tyre.

Këtu janë karakteristikat që një femër e fortë duhet të posedojnë, transmeton Ekonomia Online. Nëse keni këto qëndrime, edhe ju një prej tyre.

1. Gjithmonë të kërkojnë mundësi të rriten

2. Nuk ndikohen nga të tjerët, i dinë vlerat e tyre

3. Nuk kënaqen, në qoftë se e dinë që meritojnë më shumë

4. Largojnë njerëzit e pakëndshëm nga jeta e tyre

5. Ata falin, por kurrë nuk të harrojmë

6. E dinë se nuk duhet të bien në grackën e krahasimeve dhe se lumturia e tyre varet vetëm nga vendimet e tyre

7. Ata e dinë se nuk janë të përsosura dhe e pranojnë këtë

8. Ata respektojnë veten e tyre dhe nuk bëjnë gjëra të padrejta

9. Ata e rrethojnë veten me njerëz nga të cilët marrin këshilla

10. Mbajnë qëndrime pozitive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...