Këto gjëra nuk i keni ditur për pornografinë - Bota Sot
Këto gjëra nuk i keni ditur për pornografinë

Life style

Këto gjëra nuk i keni ditur për pornografinë

Më: 30 nëntor 2019 Në ora: 14:06
Foto ilustrim

Në një hulumtim i bërë në vitin 2011, kanë gjetur se çiftet të cilët shikojnë filma pornografikë së bashku, janë më të përkushtuar dhe më të kënaqur në krahasim me ata të cilët nuk shikojnë asnjëherë së bashku.

Erotika ka ekzistuar që ku njeri ka qenë në gjendje të mendoj. Ndërsa rritja e saj u bë tejet e madhe me rritjen e internetit.

Shumica prej njerëzve të cilët kanë qasje në internet, kanë parë pornografi ose qëllimisht ose aksidentalisht.

Mirëpo, shumica prej nesh nuk i dimë disa gjëra dhe fakte interesante rreth pornografisë. Prandaj, në këtë artikull mund të i gjeni disa gjëra që nuk i keni ditur asnjëherë rreth filmave erotikë dhe pornografikë.

U shpik në epokën e Viktorine

Përderisa, fotografitë e zhveshura kanë ekzistuar që nga, pornografia ashtu siç e njohim ne nuk ka ekzistuar deri në periudhën e mbretëreshës Viktoria nga koha 1837-1901.

Meshkujt shikojnë diçka tjetër në filmat pornografikë

Një hulumtim ka gjetur se meshkujt, kur shikojnë filma pornografikë fokusohen në fytyrën e femrës, po keni lexuar mirë në fytyrë.

Ju bënë që të harroni 

Disa ekspertë kanë bërë të ditur se të shikoni imazhe pornografike, bënë që të keni performancë më të dobët në punë dhe do të i harroni detyrat.

Personat konservativë shikojnë më shumë se sa ata me mendje me të hapur

Një studim i bërë në Universitetin e Harvard ka gjetur se personat që kyçen në pornografi online janë kryesisht personat nga vendet konservative.

Edhe gratë e shijojnë pornografinë

Ne jemi të mësuar me mentaliteti se meshkujt shikojnë dhe e shijojnë më shumë pornografinë sesa gratë. Por, kjo nuk është e vërtet dhe është e vërtetuar nga studime dhe hulumtime të shumta. Këto të fundit kanë treguar se gratë kanë mendime erotike njëjtë sikur meshkujt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat