Harmonia me veten, zbuloni thënien tuaj sipas shenjës së horoskopit - Bota Sot
Harmonia me veten, zbuloni thënien tuaj sipas shenjës së horoskopit

Life style

Harmonia me veten, zbuloni thënien tuaj sipas shenjës së horoskopit

Më: 14 janar 2020 Në ora: 18:10
Ilustrim

Për të gjetur harmoninë e humbur, çdo shenjë e zodiakut ka një mantër për të ndjekur. Një mantra është një shqiptim i shenjtë, një rrokje, fjalë ose një grup fjalësh, i besuar nga praktikuesit të ketë fuqi psikologjike ose shpirtërore. Çdo shenjë e zodiakut ka një mantër që duhet të përsëritet çdo ditë për të gjetur ekuilibrin dhe harmoninë e saj. Le ta zbulojmë së bashku:

Mantra për Dashin

Pranoni çfarë është, rrini larg asaj që ka qenë dhe besoni në atë që do të jetë

Nëse i përkisni shenjës së Dashit duhet të filloni të kuptoni se nuk është e mundur që gjithmonë ta keni situatën nën kontroll. Disa gjëra ndodhin nëse ju dëshironi apo jo, prapa së cilës ekziston gjithmonë një arsye edhe nëse ndryshe nga ajo që prisnit.

Mantra për Demi

Asgjë për të cilën ia vlen të luftosh nuk është e lehtë

Nëse i përkisni shenjës së Demit, mantra që do t’ju ndihmojë të jetoni në harmoni ka të bëjë me forcën e vullnetit. Ajo që dëshironi nuk është gjithmonë në dispozicion dhe është e lehtë për t’u arritur, më shpesh sesa nuk duhet të dilni nga zona juaj e rehatisë dhe të futeni në të panjohurën.

Mantra për Binjakët

Nëse nuk është e drejtë mos e bëni, nëse nuk është e vërtetë mos e thuaj

Nëse i përkisni shenjës së Binjakëve, një nga aftësitë tuaja më të mira është sigurisht komunikimi. Ti e di se si të shprehesh më mirë dhe të përpiqesh në çdo mënyrë të jesh i kuptueshëm dhe i qartë. Megjithatë, nganjëherë, duhet të kuptohet se heshtja gjithashtu ofron shumë mundësi dhe se disa gjëra mbesin më mirë të heshtura ose jo, nëse nuk janë origjinale dhe spontane.

Mantra për Gaforren

Mos lejoni që emocionet tuaja të marrin gjithmonë përsipër arsyen.

Nëse i përkisni shenjës së Gaforres, sigurisht që jeni një person emocional: lidhjet kanë një rëndësi parësore për ju. Por duhet ekuilibër: asgjë nuk do të funksionojë nëse e lejoni veten të udhëhiqet vetëm nga emocionet. Merrni kohën që të mbështeteni gjithashtu te arsyeja.

Mantra e Luanit

Të gjitha nuk rrotullohen rreth jush

Nëse i përkisni shenjës së Luanit, ju jeni një person disi i vetë-përqendruar. Ju pëlqen të jeni në qendër të vëmendjes dhe kjo ju bën një person shumë tërheqës dhe të shoqërueshëm. Mos harroni, megjithatë, që jo të gjithë mund të kenë interes për atë që ndodh me të tjerët: secili person meriton hapësirën e tij. Ju jeni në botë, por nuk jeni bota!

Mantra e Virgjëreshës

Jam e bukur

Nëse i përkisni shenjës së Virgjëreshës, kjo mantër mund t’ju ​​ndihmojë më shumë sesa e imagjinoni. Nga natyra ju jeni një person perfeksionist dhe shumë vetë-kritik dhe kjo mund t’ju bëjë që të mendoni se mund të jeni zhgënjyes për të tjerët dhe kurrë nuk mjafton. Ju nuk keni pse të jeni ato që nuk duhet të vlerësoheni dhe të dashuroheni: jeni perfekt si jeni!

Mantra e Peshores

Ndiqni zemrën tuaj, por merrni trurin me vete

Nëse i përkisni shenjës së Peshores, marrja e ndonjë vendimi, qoftë edhe më i vogli, paraqet një sfidë të madhe për ju. Kjo mantër për t’ia përsëritur vetes do të jetë e dobishme për të kuptuar se nuk është e nevojshme që zemra juaj ose arsyeja të fitojë, por është e rëndësishme që veprimi juaj të jetë në ekuilibër dhe në harmoni me atë që dëshironi me të vërtetë.

Mantra e Akrepit

Pranoni intensitetin e emocioneve tuaja dhe mësoni ta kanalizoni atë

Nëse i përkisni shenjës së Akrepit jeni një person pasionant, i thellë dhe shpesh i tepruar në manifestimet e tyre. Sidoqoftë, nuk është gjithmonë pozitive të ndiqni vetëm instinktet, ndonjëherë mund të frikësoni edhe veten. Mësoni të frenoni emocionet dhe pasionet në mënyrë që të veproni në një mënyrë pozitive.

Mantra e Shigjetarit

Mësoni të dëgjoni dhe mësoni nga të tjerët: nuk keni gjithmonë të drejtë

Nëse i përkisni shenjës së Shigjetarit ju jeni një person inteligjent dhe kjo ndonjëherë ju bën të shfaqeni mendjemprehtë dhe të zgjuar. Mos harroni se kurrë nuk ndaleni së mësuari, veçanërisht nëse dëgjojmë ato që duhet të na mësojnë të tjerët. Një modul humori është ndonjëherë i nevojshëm për të jetuar në harmoni me ata që na rrethojnë.

Mantra e Bricjapit

Ndaloni shqetësimin: shqetësimi nuk do të ndryshojë rezultatin

Nëse i përkisni shenjës së Bricjapit, ju jeni një person që kujdeset lehtë për atë që do të jetë, por mbani mend se gjërat nuk varen plotësisht nga ju, disa nuk mund t’i kontrolloni ato. Mësoni të përqëndroheni në të tashmen, këtu dhe tani dhe të ndiqni ato që ju nevojiten tani për të qenë të lumtur.

Mantra e Ujorit

Mendje e hapur, zemër e hapur

Nëse i përkisni shenjës së Ujorit sigurisht që keni një mendje të hapur, por ndonjëherë zemra juaj duket e vështirë dhe e padepërtueshme, shumë e vështirë për t’u hapur. Kjo për shkak se ju keni një ndjenjë të fortë lirie. Mos harroni, megjithatë, se mbyllja e derës së zemrës gjithashtu nënkupton përjashtimin e mundësisë për të jetuar në harmoni. Mendoni me siguri, por së bashku me mendjen, hapni edhe zemrën!

Mantra e Peshqve

Mos mendoni për atë shumë dhe lereni të shkojë

Nëse i përkisni shenjës së Peshqve ju jeni një person shumë i ndjeshëm i cili kurrë nuk do të dëshironte të dëmtonte askënd. Kjo është pozitive, por ekziston rreziku që ju, nga frika se mos lëndoni të tjerët, mund të lëndoni veten. Mësoni të shkëpusni vetveten dhe të lini atë që nuk ju bën të lumtur, pa menduar shumë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat