Çfarë thotë shenja juaj e horoskopit për jetën seksuale - Bota Sot
Çfarë thotë shenja juaj e horoskopit për jetën seksuale

Life style

Çfarë thotë shenja juaj e horoskopit për jetën seksuale

Më: 21 janar 2020 Në ora: 14:26
Foto ilustrim

Marka luksoze e lodrave “Lelo” ka zbuluar se çfarë thotë shenja juaj e yllit për dëshirën, kënaqësinë dhe fantazitë tuaja seksuale.

Disa njerëz preferojnë një natë plot pasion, besoni apo jo, shenjat tona të yjeve kanë një ndikim të madh në jetën tonë seksuale dhe atë që na emocionon në dhomën e gjumit, raporton “Daily Star”.

Demi

I gjithanshëm i papërmbajtshëm, një demi i pëlqen të marrë kohën e tyre dhe të provojë seksin në pesë shqisat.

Virgjëresha

Të sakta dhe të llogaritura, virgjëreshat janë të matura dhe të vëmendshme, të rezervuara derisa të jenë të sigurta se kanë analizuar plotësisht partnerin e tyre.

Bricjapi

Natyrisht i kujdesshëm, bricjapët do të duan të njohin partnerët e tyre përpara se të ecin përpara me pjesën fizike të marrëdhënies.

Dashi

Të pasionuar dhe të mbushur me dëshirë, ata që lindin nën shenjën e dashit preferojnë spontanitetin dhe veprimin. Ata kërkojnë të kontrollojnë dhe mbizotërojnë, dhe padyshim nuk u pëlqen të presin.

Luani

Të udhëhequr nga egoja e tyre, luanët janë drita e çdo gjëje, përfshirë edhe atë në rrobat tuaja.

Shigjetari

Ata shpesh quhen si shenja më aventureske e zodiakut, shigjetari është i gjallë, i hapur dhe shumë i lehtë për tu pëlqyer.

Gaforrja

Drejtuar nga emocioni,gaforrja po kërkon intimitet emocional dhe drejton më shumë drejt ndjesive të buta dhe takimeve romantike sesa qëndrimet një-natë dhe seksit të ashpër.

Akrepi

Më frikësuese nga të gjitha shenjat e zodiakut, akrepi është misterioz dhe paraqet një sfidë marramendëse kur bëhet fjalë për dashurinë dhe seksin. Për akrepin, nuk ka tabu, nuk ka frenime dhe nuk ka turp.

Peshqit

Në përputhje me rrethinat e tyre janë thellësisht empatik, peshqit ndihen më mirë kur ndajnë një lidhje të thellë emocionale me partnerin.

Binjakët

Mashtrues të gabuar, binjakët merkurialë duan të luajnë lojëra. Ata janë kërkues të emocioneve dhe duan eksperimente, kështu që për ta, seksi duhet të jetë i lehtë dhe argëtues mbi të gjitha.

Peshorja

Joshëse dhe e pakapshme, peshorja është një dashnore e ndërlikuar. Ata janë marramendës dhe specifik për shijet e tyre, por gjithashtu kënaqen të ndjekin interesat e tyre të dashurisë.

Ujori

Intelektuale dhe pa shpirt, ujori mund të jetë i paparashikueshëm në dashurinë e tyre. Ata duhet të stimulohen mendërisht para se ta lënë veten të joshet. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat