Si të bëni një hundë më të vogël vetëm nëpërmjet make up-it - Bota Sot
Si të bëni një hundë më të vogël vetëm nëpërmjet make up-it

Life style

Si të bëni një hundë më të vogël vetëm nëpërmjet make up-it

Më: 23 janar 2020 Në ora: 17:20
Ilustrim

Nëpërmjet tij, ju mund të fshini zonat të cilat ju bëjnë të mos ndiheni mirë me vetëveten, por gjithashtu edhe mund t’i vini dhe më tepër në pah ato. Gjithçka është e mundur. Ne do ju tregojmë se si të keni një hundë më të “vogël” nëpërmjet make up-it. Sekreti qëndron në metodën e përdorimit të dritës për të shtrembëruar realitetin. Duke përdorur hijen dhe dritën në avantazhin tuaj, ju mund të krijoni ekuilibrin e përsosur duke tërhequr vëmendjen në fusha të ndryshme të fytyrës.

Sekreti i parë qëndron tek vetullat

Për ta bërë hundën tuaj të duhet më e hollë, afroni vetullat sa më afër hundës.

Përdorimi i highlight

Aplikoni highlighter në pjesën e sipërme dhe anësore të hundës, dhe në këtë mënyrë do të krijohet iluzioni se hunda e juaj ëshë me e hollë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat