Partnerja juaj ka më pak mundësi t'iu tradhtojë nëse e bëni këtë gjë në shtrat

Life style

Partnerja juaj ka më pak mundësi t'iu tradhtojë nëse e bëni këtë gjë në shtrat

Më: 17 prill 2020 Në ora: 21:56
Foto ilustrim

Ndaloni partneren tuaj të ju tradhtojë duke e bërë këtë mes çarçafëve.

Një studim i ri zbuloi se seks oral është vërtetuar se i ndalon zonjat të largohen nga humbja dhe aq më shumë ka më pak mundësi që ato të luajnë.

Studiuesit në Universitetin Oakland pyetën 243 burra heteroseksualë në marrëdhënie për të parë nëse ata kryenin stimulimin e organeve gjenitale femërore duke përdorur gjuhën ose buzët për ta bërë partneren e tyre të ndjehej më e kënaqur.

Ata zbuluan se burrat kanë më shumë mundësi të kryejnë seks oral, nëse mendojnë se partnerja e tyre është tërheqëse dhe rrezikojnë të joshen nga një burrë tjetër.

Sipas një studimi të ri të quajtur “A ishte mirë edhe për ty?” burrat kanë më shumë të ngjarë të marrin seks oral, por jo të kthejnë favorin. Studiuesit zbuluan gjithashtu se më shumë zonja (59%) sesa burrat (52%) raportuan se kryenin seks oral me partnerin e tyre.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat