Pse prindërit dembelë mund të rrisin fëmijë të jashtëzakonshëm

Life style

Pse prindërit dembelë mund të rrisin fëmijë të jashtëzakonshëm

Më: 28 maj 2020 Në ora: 12:24
Foto Ilustrim

Epoka e super-prindërve duket se ka marrë fund dhe më shumë prindër po përpiqen të adoptojnë stilin e “prindërimit dembel” në ditët e sotme.

Por kjo nuk do të thotë që ju duhet t’i lejoni fëmijët tuaj të rrinë jashtë dhe të shikojnë YouTube gjatë gjithë ditës. 

Është më shumë për të bërë një hap prapa për t’i lënë fëmijët tuaj të luftojnë për një kohë dhe të mësojnë se si të kapërcejnë sfidat, në vend që të nxitoheni për të larguar të gjitha pengesat nga rruga e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat