Sinjalet që tregojnë se ke një marrëdhënie që ia vlen ta mbash përgjithmonë - Bota Sot
Sinjalet që tregojnë se ke një marrëdhënie që ia vlen ta mbash përgjithmonë

Life style

Sinjalet që tregojnë se ke një marrëdhënie që ia vlen ta mbash përgjithmonë

Më: 11 qershor 2020 Në ora: 10:03
Ilustrim

Marrëdhëniet e dashurisë janë një pjesë e rëndësishme dhe e bukur e jetës. Megjithëse ndarjet janë të natyrshme, ka disa aspekte në çift që i bëjnë ato të zgjasin më gjatë.

Këtu ju tregojmë disa shenja që tregojnë se marrëdhënia juaj është e fortë dhe ia vlen ta mbani atë:

Je vetvetja:

Shumë mendojnë se të qenit me dikë do të thotë të bësh një përpjekje për të kënaqur çiftin duke hequr dorë nga ajo që dëshiron të bësh. Megjithatë, në një marrëdhënie të shëndetshme, të dy palët nuk duhet të kërkojnë aq shumë në mënyrë që të jenë vetvetja.

Nuk bëni krahasime:

Marrëdhëniet në të cilat bazohen në krahasime nuk zgjasin, sepse një marrëdhënie e shëndetshme duhet të bazohet në lumturinë e të dy palëve.

Ndihmoni njëri-tjetrin:

Nëse ndihmoni njëri-tjetrin pavarësisht vështirësive, kjo do të thotë që  dëgjoheni, pranoheni dhe flisni me ndershmëri dhe këto janë baza e çdo marrëdhënieje.

Ka dallime por ato nuk janë një problem:

Në të gjitha marrëdhëniet ka dallime, por këto nuk janë një problem, përkundrazi ato japin argëtim për marrëdhënien.

E kaluara mbetet e kaluar:

Marrëdhëniet më të mira fokusohen në të tashmen në vend që të kapen me gabimet ose problemet e së kaluarës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat