Tre shenjat më të këqija të zodiakut - Bota Sot
Tre shenjat më të këqija të zodiakut

Life style

Tre shenjat më të këqija të zodiakut

Më: 25 qershor 2020 Në ora: 19:17
Foto ilustrim

Nuk mund të bësh asgjë, njerëzit e këqij ekzistojnë. Sado e vështirë të jetë t’i kuptosh ata, është mirë të dish t’i identifikosh për të mbrojtur veten. Në këtë aspekt janë yjet ata që na ndihmojnë duke na bërë të zbulojmë tre shenjat më të këqija të zodiakut…

Akrepi

E para prej tyre është Akrepi. Të lindurit nën shenjën e Akrepit janë njerëzit më të këqij, të lig dhe më mizorë të Zodiakut. Pse? Sepse kjo është natyra e tyre por kryesisht edhe sepse mungon empatia ndaj të tjerëve. Ne duhet të kemi kujdes nga burrat, por gratë e shenjës së Akrepit janë më të këqijat, nga të cilat duhet të kemi frikë dhe me shumë kujdes të mbajmë stabilitetin tonë emocional dhe mendor. Gratë e akrepit janë të këqija, xheloze, ziliqare, ato i urrejnë njerëzit dhe i kritikojnë vazhdimisht sepse me sa duket nuk kanë asgjë më të mirë për të bërë.

Gratë e shenjës së Akrepit janë harpë deviante. Në përgjithësi, taktika e tyre është ta prezantojnë veten si një person mirëdashës, të cilit mund t’i thuhen besimet dhe problemet personale. Akrepi është i rremë dhe i keq dhe në momentin e parë që viktima kthen shpinën, ata do të përhapin në të gjithë vendin çdo fjalë që kanë dëgjuar, duke u tallur me fatkeqësinë. Në këtë rast e keqja i përket një lloj Akrepi pa tru sepse ata inteligjentë e dinë që mbjellja e së keqes nuk sjell asgjë të mirë.

Dashi

Ndër tre shenjat më të këqija të zodiakut në vendin e dytë është Dashi. Ata që kanë lindur me shenjën e Dashit kanë plotësisht mungesë empatie, kështu që ata janë të predispozuar për të dhuruar ligësi ndaj atyre që kanë pranë, kushdo qoftë ai. Ka shumë njerëz të dëmshëm, të zemëruar dhe të irrituar midis atyre që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Në fakt shpesh Dashi është dominues dhe agresiv. Dashi heq dorë nga emocionet negative dhe i bën të tjerët të stresuar, nervoz dhe irritues. Një nga karakteristikat e tyre të mëdha është gënjeshtra: të lindurit nën shenjën e Dashit shtiren si zemërmirë, por realiteti fsheh pakënaqësinë dhe zilinë ndaj të tjerëve. Askush nuk mund ta imagjinojë që Dashi miqësorë thur plane të hollësishme për të shkatërruar objektet që ka zili.

Binjakët

Binjakët mbyllin renditjen e tre shenjave më të këqija të zodiakut. Keqësia është pjesë e shpirtit njerëzor në një mënyrë të natyrshme dhe ky është rasti i atyre që u përkasin shenjës së Binjakëve, të cilët dinë të lëndojnë të tjerët pa asnjë përpjekje. Burrat e shenjës së Binjakëve janë bezdisës, sarkastikë, nuk kërkojnë falje nëse ofendojnë dikë, gratë janë të pabesa dhe xheloze ndaj të tjerëve, që i shohin si më tërheqës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat