Ndikimi i marrëdhënieve intime dhe përfitimi prej tyre - Bota Sot
Ndikimi i marrëdhënieve intime dhe përfitimi prej tyre

Life style

Ndikimi i marrëdhënieve intime dhe përfitimi prej tyre

Më: 2 korrik 2020 Në ora: 17:57
Foto Ilustrim

Njerëzit kalojnë shumë kohë duke menduar për seksin, duke u përpjekur ta arrijnë atë përfundimisht.

Ka shumë arsye pse seksi është e rëndësishme për njerëzit, disa janë fizikisht dhe disa janë emocionale.

Gjatë viteve janë bërë shumë studime mbi përfitimet e seksit dhe deri më tani janë gjetur 13.

Ndikimi i marrëdhënieve intime dhe përfitimi prej tyre

Gjatë seksit, kimikatet lehtësohen për të lehtësuar dhimbjen

Seksi djeg kalori

Forcon sistemin tuaj imunitar

Seksi është i mirë për zemrën

Ndihmon në luftimin e stresit

Redukton rrezikun e kancerit të prostatës

Seksi ju bën të ndiheni më të shëndetshëm

Redukton rrezikun e ulcerës së stomakut

Seksi ul presionin e gjakut

Përmirëson gjumin

Për shkak të seksit, burrat janë më emocionalë

Forcon kujtesën

Ndihmon në reduktimin e ankthit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat