Përse duhet të qitni kokrra të plota të kafes në filxhan - Bota Sot
Përse duhet të qitni kokrra të plota të kafes në filxhan

Life style

Përse duhet të qitni kokrra të plota të kafes në filxhan

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 16:00
Foto ilustrim

Truku i lirë dhe i thjeshtë do të bëjë që shtëpia juaj të jetë më e bukur për disa sekonda.

Kafen, pos për ta pirë, mund ta përdorni edhe në shtëpinë tuaj madje si freskues ajri me aromë tepër të mrekullueshme.

Pothuajse nuk ka njeri i cili nuk e do kafen. Mirëpo, pos për ta pirë pijen e preferuar të ngrohtë, kafen mund ta përdorni edhe në shtëpinë tuaj si freskues ajri.

E gjitha që ju nevojitet janë: kafja e pabluar, filxhani (ose ena në të cilën do të qitni kafen) dhe qiriri i zakonshëm.

Procedura: qitni kokrra të kafes në filxhan, pastaj në të vendosni qiririn dhe ndizeni.

Qiriri nxeh kokrrat të cilat lirojnë aromën e mrekullueshme.

Edhe më lirë do të jetë nëse përdorni qiririn me aromë vaniljeje. Edhe ka aromë fantastike, edhe duket shumë bukur!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat