Pavarësisht se çfarë ndodhë ju mund ta gjeni lumturinë - Bota Sot
Pavarësisht se çfarë ndodhë ju mund ta gjeni lumturinë

Life style

Pavarësisht se çfarë ndodhë ju mund ta gjeni lumturinë

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 13:06
Ilustrim

Studimet kanë arritur në përfundim se çfarëdo që që t’ju ndodhë në jetë , ju mund ta rigjeni përseri lumturinë.

Kërkimet treguan se 50 përqind e trurit është gjenetike, 10 përqind varet nga rrethanat, bie fjalë puna ku punojmë, i martuar ose jo, mirëqenia e të tjera, 40 përqind përcaktohet nga mendimet e zakonshme, ndjenjat, fjalët dhe veprimet. Me anë të këtij studimi përcaktohet se pavarësisht gjeneve, ju përseri keni shpresë për të ndryshuar jetën dhe për të arritur lumturinë…

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat