Produktet ushqimore që shtojnë dëshirën për seks

Life style

Produktet ushqimore që shtojnë dëshirën për seks

Më: 18 tetor 2020 Në ora: 10:35
Foto ilustrim

Disa produkte të ngrënshme rrisin dëshirën seksuale.

Ju me siguri keni dëgjuar për çokollatën e zezë, luleshtrydhet, bananet, arrat, midhjet etj.

Por ka edhe shumë produkte të tjera, të cilat janë të përsosura për stimulimin seksual.

Më poshtë keni një listë të cilat duhet ti përfshini në menunë tuaj të përditshme për të përmirësuar jetën dhe dëshirën tuaj seksuale:

1. Çokollata e zezë

2. Selinoja

3. Farat e kungullit

4. Bostani

5. Rrushi i kuq

6. Arrat

7. Shpargujt

8. Produktet me bazë sojën

9. Specat paprika dhe specat djegës

10. Tartufi

11. Hudhrat

12. Farat e pishës

13. Luleshtrydhet

14. Borziloku

15. Fiku

16. Avokado

17. Qiqrat

18. Brokoli

19. Lëngu i shegës

20. Farat e kërpit

21. Peshku salmon

22. Qumështi me çokollatë

23. Vera dhe pijet e lehta alkoolike

24. Midhjet dhe karkalecat

25. Bananet

26. Shafrani (lule)

27. Fasulet e kuqe

28. Farat e kardamonit

29. Xhinxhëfilli

30. Boronicat e kuqe.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat