Thellë në zemrën time e di që duhet të falë të tjerët

Life style

Thellë në zemrën time e di që duhet të falë të tjerët

Më: 14 nëntor 2020 Në ora: 20:47
Ilustrim

Unë e di thellë në zemrën time që të shërohem nga çdo dhimbje, duhet të fal njerëzit që më kanë shkaktuar këto dhimbje në rend të parë. Kur mbaj në mend zemërimin drejt një personi tjetër, unë po i jap atij personi fuqi mbi zemrën time.

Duke e falur atë unë nuk po them se aksionent e tyre janë të pranueshme, thjesht po këpus të gjitha lidhjet shpirtërore me atë person dhe po liroj vetën nga dhimbja e shkaktuar. Duke e falur këtë person por edhe vetën, unë jam i lirë.

Zemërimi është një emocion natyral, por unë e kam kuptuar se sa më shumë që ta mbash përbrenda i gjithë ky zemërim kthehet në toksike dhe ndikon në cdo fushë të jetës dhe qenies time. Unë shoh brenda personit që më ka shkaktuar dhimbje, dhe e shoh për atë që është. E fal atë, dhe largoj dhimbjen me qetësi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat