Studimi: Meshkujt tradhtarë vozisin këtë model makine

Life style

Studimi: Meshkujt tradhtarë vozisin këtë model makine

Më: 6 mars 2021 Në ora: 18:56
Foto ilustrim

Një anketim i kamotshëm, i kryer nga sajti ndërmjetësues i tradhtarëve me bazë në Britani, “Illicit Encounters”, ka zbuluar se vetura Audi është më e zakonshmja tek anëtarët e vet.

Nga 800,000 anëtarë të anketuar, 22% prej meshkujve tradhtarë kanë deklaruar se vozisin Audi.

Vozitësit e veturave BMW, Mercedes Benz dhe Volvo janë renditur në vendin e dytë, tretë dhe katërt, ndërkaq vozitësit e veturave Volkswagen në vendin e pestë.

Sa i përket asaj se çfarë vetura vozisin meshkujt besnikë, studimi ka konstatuar se pronarët e veturave Nissan dhe Jaguar janë më besnikët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat