Zakoni që çdo grua duhet të ndjekë për një lëkurë me shkëlqim

Life style

Zakoni që çdo grua duhet të ndjekë për një lëkurë me shkëlqim

Më: 20 shtator 2021 Në ora: 21:24
Foto ilustrim

Kur flasim për kujdesin e lëkurës, hapi më i rëndësishëm nuk është askush tjetër përveçse pastrimit të fytyrës. Lëkura është e ekspozuar ndaj papastërtive çdo ditë dhe për rrjedhojë duhet treguar kujdes.

Pastrimi i fytyrës duhet të bëhet me ujë të vakët.

Nuk është rastësi që ekspertët e konsiderojnë këtë si hapin më të rëndësishëm edhe sesa hidratimi dhe çdo zakon tjetër i kujdesit të lëkurës. Vajzat e reja që kanë filluar të investojnë në një krem ​​të mirë, e dinë që së pari duhet të kujdeseni për pastrimin e fytyrës tuaj dhe pastaj për gjithçka tjetër.

Investoni në një pastrues dhe shmangni larjen me sapun ose ndonjë produkt tjetër, i cili nuk rekomandohet për fytyrën, pasi mund të prishë pH -në e lëkurës tuaj. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat