Zgjidhni një letër, që do të zbulojë anën më të errët të personalitetit tuaj!

Life style

Zgjidhni një letër, që do të zbulojë anën më të errët të personalitetit tuaj!

Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 20:46
Foto ilustrim

E vërteta është se ne të gjithë kemi një anë të errët dhe shumë kanë frikë ta pranojnë dhe ta përballojnë atë. Anët tona të errëta nuk kanë kurrë qëllime të mira dhe kërkojnë një rrugëdalje nga brenda. Kur i përkushtohemi eksplorimit dhe kuptimit të anëve tona të errëta, ne fitojmë mençurinë e nevojshme për të rifituar kontrollin mbi veten tonë, duke zhvilluar njohuritë për veten.

Zgjidhni një nga 3 letrat e mësipërme për të zbuluar anën tuaj të errët dhe lexoni mesazhin e përgatitur për ju:

Nëse keni zgjedhur letrën nr. 1

Ana juaj e errët lidhet me zakonin tuaj intensiv për të fajësuar njerëzit e tjerë për jetën tuaj, pakënaqësinë tuaj dhe gjithë dhimbjen tuaj. Shpesh keni tendencë të jeni jashtëzakonisht negativë dhe e gjeni veten të pafat në çështjet e dashurisë dhe punës. Ju gjithashtu e keni të vështirë të merrni respekt nga ata që ju rrethojnë. Mos e shihni veten si viktimë e situatave dhe merrni përgjegjësinë për lumturinë tuaj. Kini qëndrimin për të ndjekur ëndrrat tuaja dhe merrni respektin dhe njohjen që meritoni.

Nëse keni zgjedhur letrën nr. 2

Errësira juaj është e rrënjosur thellë brenda jush. Mendërisht, ju i kuptoni gjërat që ju kanë ndodhur dhe çfarë duhet dhe nuk duhet të bëni për të shëruar veten. Megjithatë, ju nuk e mbani këtë njohuri në zemrën tuaj, ku është drita juaj, dhe kështu jetoni me errësirën brenda jush. Lidhuni më thellë me zemrën tuaj dhe lejoni që ajo t’ju ndihmojë të krijoni një jetë më të ndritur.

Nëse keni zgjedhur letrën nr. 3

Ka emocione dhe ndjenja “të mira” dhe “të këqija” në botë, dhe ju e keni të vështirë ta kuptoni këtë, kjo është errësira juaj. Kur refuzoni emocionet negative si inati, urrejtja dhe lakmia, duke i konsideruar ato vetëm pjesë e njerëzve që nuk janë “të ndriçuar” apo të evoluar në ndërgjegje, ju e lini errësirën të fitojë, sepse askush nuk është i përsosur. Ne të gjithë kemi ndjenja pozitive dhe negative dhe bëjmë gjëra të mira dhe të këqija. Çelësi është që ne të përpiqemi të bëjmë më shumë të mira sesa të këqija. Në këtë mënyrë do të gjejmë lumturinë e vërtetë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat