Dita e Shën Valentinit: çdo gjë në shtëpi duhet të shumëzohet me dy

Life style

Dita e Shën Valentinit: çdo gjë në shtëpi duhet të shumëzohet me dy

Më: 13 shkurt 2022 Në ora: 14:38
Foto ilustrim

Festojeni dashurinë edhe në shtëpi: hapësira të dyfishta dhe aksesorë për të ndarë çdo moment të ditës me partnerin tuaj. Nga mëngjesi në shtrat: në ditën më romantike të vitit, ja disa sugjerime për të mos humbur asnjë mundësi për të jetuar shtëpinë në emër të jetës në dy.

Dy kolltuqe për dy: këndi më elegant i bisedës? Është ai në të cilin, secili i relaksuar në kolltukun e tij, shkëmben mendime, diskuton, lexon, i përkushtohet hobit ose nis një lojë tavoline. Shah, damë, një libër i mirë ose thur me grep: zgjedhja është e gjerë, mjafton t’i jetoni këto momente së bashku.

Dy lavamanë për dy: nëse nuk keni një banjë të dyfishtë në dispozicion, koha e tualetit mund të bëhet kritike dhe të krijojë disa diskutime duke qenë se ajo mbaron gjithmonë. Zgjidhja? Dy lavamanë fqinjë, të cilët mund të strehojnë çiftin edhe kur lajnë fytyrën apo kujdesen për veten. Rruajtja ose grimi në të njëjtën kohë lehtëson rutinën e përditshme dhe ju bën të merrni pjesë me njëri-tjetrin edhe në gjërat më intime.

Dy llamba për dy: edhe ndriçimi i tavolinës mund të bëhet objekt grindjeje, nëse përdoret për punë ose për gatim ose për aktivitete të tjera. Dy pika të dallueshme të dritës do të sigurojnë ndriçim të saktë dhe një shpërndarje të barabartë të sipërfaqes së punës.

Dy tavolina për dy: përpara divanit dhe në dhomën e ndenjes, është më mirë të ndani hapësirën për secilën në mënyrë të barabartë. Qofshin vazo lulesh, revista, koleksione, i njëjti rregull vlen gjithmonë: për secilin të tijën. Shumëzimi i sipërfaqeve mbështetëse ju jep shumë mundësi shtesë për të shprehur personalitetin dhe interesat tuaja.

Dy komodina për dy: pranë krevatit, në dhoma gjithnjë e më të vogla, bëhet e vështirë të kesh një komodinë që është vetëm e jona. Megjithatë, kjo pjesë e thjeshtë e mobilieve është shumë e rëndësishme për të gjithë ne: nga mundësia e vendosjes së celularit, librit, shënimeve, gjërat e vogla që janë gjithmonë të dashura për ne, është vërtet e domosdoshme.

Dy vazo për dy: edhe bimët duhet të shumohen. Dy kënde të dedikuara për gjelbërimin e brendshëm mund të bashkëjetojnë në të njëjtën dhomë, qofshin dhoma e ndenjes apo kuzhina, dhoma e gjumit apo tualeti, por edhe në anët e të njëjtit divan apo krevat. E rëndësishme është gjithmonë dhe vetëm të ndajmë, në këtë rast edhe sekretet për bimët e bukura.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat