Mos bëni shumë seks gjatë verës

Life style

Mos bëni shumë seks gjatë verës

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 23:50
Ilustrim

Shumë njerëz thonë se vera është seksi pasi që është periudhë e mbushur me kokteje, femra duke vrapuar në bikini, meshkuj me ngjyrë të mirë, si dhe puthjet në plazh marrinë lëvdata të mëdha.

Mirëpo është koha ta pranojmë se këto janë me të vërtetë gjepura të krijuara nga kompani të famshme të bikineve për t’i shitur produktet e tyre.

Dimri është sezona e vërtetë e seksit, kohë e përqafimeve të ngrohta, seksi para stufës së zjarrit dhe nxehja me një gotë verë të nxehtë.

Stina e verës është periudhë e djegies së lëkurës, çorapeve dhe sandaleve.

Ja disa arsye se përse seksi gjatë stinës së verës mund të jetë më i keqi nga të gjitha stinët:

* Seksi gjatë stinës së verës është i keq sepse nuk ka ndonjë gjë si zhveshja e ngadaltë dhe seksi, pasi që rrobat e verës zhvishen lehtë nga trupi, ndryshe nga ato të dimrit.

* Askush nuk mban erë të mirë gjatë një dite të nxehtë me diell.

* Në fakt, është shumë moti i nxehtë dhe kontakti njerëzor nuk mund të sjell ndjesi aq të mirë

* Dita është shumë e ndritshme dhe seksi gjithmonë është më tërheqës nën praninë e errësirës.

* Nuk mund të bëni seks nën çarçafë pasi që është shumë nxehtë.

* Keni lëkurë të djegur nga dielli dhe çdo prekje ju shkakton dhimbje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat