11 mënyra që ndihmojnë të rinjtë në orientim dhe zhvillim të karrierës

Life style

11 mënyra që ndihmojnë të rinjtë në orientim dhe zhvillim të karrierës

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 17:13
Foto ilustrim

Informimi mbi nivelin dhe performancën e nxënësve në shkollë;

Mxitja e kreativitetit;

Puna për qartësinë e studentëve në zgjedhjen e degëve dhe profileve;

Përdorimi i pyetësorëve vetëvlerësues;

Angazhimi në punë vullnetare për të mos i lënë nxënësit e studentët inaktivë;

Forcimi i lidhjeve me ish nxënësit që kanë hapur bizneset e tyre;

Hapja e profileve të reja;

Studimi i tregut; i. shtimi i bashkëpunimit me kompani të ndryshme;

Motivimi i stafit;

Mënyra më të zhvilluara të menaxhimit;

Fleksibiliteti për t’iu përshtatur ndryshimeve të shpeshta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat