“Meqë jemi në distancë, ne bëjmë seks në metodën virtuale, por një shoqe më tha se kjo...”

Life style

“Meqë jemi në distancë, ne bëjmë seks në metodën virtuale, por një shoqe më tha se kjo...”

Më: 22 shtator 2022 Në ora: 22:33
Foto ilustrim

E dashur Deidre: Që kur e dashura ime u transferua në universitet muajin e kaluar, ne kemi bërë seks virtual disa herë në javë.

Por tani një mik më ka thënë se kjo është e paligjshme. A ka të drejtë?

Unë jam 19 vjeç, e dashura ime 18 dhe kemi dy vjet që jemi bashkë.

Në një përpjekje për të shmangur distancën që pengonte marrëdhënien tonë, ne ramë dakord të kishim takime të rregullta mbi Zoom.

Por ne shpesh përfundojmë duke bërë seks virtual.

Po flisja për rutinën tonë me shoqen time më të mirë, e cila është në një situatë të ngjashme, pasi i dashuri i saj është larguar dy orë.

Ajo dukej e tmerruar dhe është e bindur se kjo që po bëjmë nuk lejohet.

Deidre thotë: Meqë të dy jeni mbi 18 vjeç, përderisa asnjëri prej jush nuk e regjistron tjetrin pa pëlqimin e tij, atëherë jo, nuk po bëni asgjë të paligjshme.

Megjithatë, nëse do të ndani përmbajtjen eksplicite të partneres tuaj pa lejen e saj, kjo do të njihej si pornografi hakmarrëse, e cila është kundër ligjit.

Shumë çifte bëjnë seks dhe seks virtual, por është e rëndësishme që të siguroheni që jeni të sigurt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat