16 ushqime për seks më të mirë - Bota Sot
16 ushqime për seks më të mirë

Life style

E diel, 21 tetor 2018

16 ushqime për seks më të mirë

Më: 11 shkurt 2018 Në ora: 00:32
Ilustrim

Nëse jeni duke vuajtur nga një epidemi e ulët nuk jeni i vetëm – një makinë e reduktuar e seksit është një problem i zakonshëm për të dy gjinitë, burrat dhe gratë njësoj.

Ju mund të tronditeni që të zbuloni se 50% e grave vuajnë nga probleme seksuale si një humbje e zgjimit dhe nuk janë në gjendje të pësojnë orgazmë.

Ndërkohë një e pesta e të rinjve përjetojnë një dobësim të seksit në një moment në jetën e tyre.

Por ju mund të rritni dëshirën tuaj seksuale këtë në Ditën e Valnetinës duke ngrënë ushqimet dhe pijet më të mira që nxisin epshin.

Këtu janë 16 ushqimet për të marrë ju përsëri një epsh për seksin:

1. Vaji i peshkut

2. Asparagusi

3. Avokado

4. Çokollata e zezë

5. Vera e kuqe

6. Farat e kungullit

7. Orizi

8. Ushqime sheqeri

9. Leshterikët

10. Kikiriku

11. Arra

12. Vezë

13. Hudhër

14. Soja

15. Drithërat

16. Bajame.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test