Kjo është mënyra e duhur për vendosjen e buzëkuqit - Bota Sot
Kjo është mënyra e duhur për vendosjen e buzëkuqit

Life style

E martë, 13 nëntor 2018

Kjo është mënyra e duhur për vendosjen e buzëkuqit

Më: 11 shkurt 2018 Në ora: 22:07
Ilustrim

E kuqja është një ngjyrë që bië shumë kollaj në sy dhe të gjithë dëshirojnë që ta vendosin ndonjëherë atë, qoftë në ndonjë mbrëmje speciale, qoftë për një darkë.

Mirëpo, jo të gjitha femrat dinë si ta vendosin dhe ndonjëherë dështojnë me vendosjen e tij. Këto janë hapat përmes të cilave mund ta aplikoni buzëkuqin në formën e duhur:

Përgatiti buzët e juaja para se të filloni

Përdorni laps për buzë

Mos vendosni shkëlqim mbi buzëkuq

Fshini ngadalë tejkalimet e buzëkuqeve

Balanconi grimin tuaj, e kuqja është ngjyrë e fortë, grimi i juaja duhet të jetë i lehtë

Vishuni me të kuqe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test