Kështu mund t’i përdorni produktet e kozmetikës që keni dashur t’i hudhni - Bota Sot
Kështu mund t’i përdorni produktet e kozmetikës që keni dashur t’i hudhni

Life style

E enjte, 18 tetor 2018

Kështu mund t’i përdorni produktet e kozmetikës që keni dashur t’i hudhni

Më: 15 korrik 2018 Në ora: 21:28
Ilustrim

“Ruajtja është pasuria e të varfërve dhe mençuria e të pasurve” këto janë fjalët e Alexandre Dumas.

Ndonjëherë gjërat që duken krejtësisht të padobishme mund të përdoren në të vërtetë për një kohë të gjatë.

Për shembull, një krem me një erë që nuk ju pëlqen ose një pluhur në ngjyrën “e gabuar”.

Pra janë disa produkte të kozmetikës të cilat mund t’i përdorni para se t’i hidhni.

Shumë tonerë përmbajnë alkool të cilat mund të ju ndihmojnë në largimin e baktereve 

Ju mund të përdorni vajin kozmetik për të pastruar lavamanin

Me llakun e thonjve transparent ju mund t’i lyeni rrethet e syzeve 

Pudrat përmbajnë kripëra minerale që thithin lagështinë

Ju mund ta pastroni çantën tuaj duke e lyer me krem.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test