Rregulloni tavolinën e ushqimit në mënyrën e duhur

Life style

Rregulloni tavolinën e ushqimit në mënyrën e duhur

Më: 2 shtator 2018 Në ora: 11:33
Do të dukej më mirë nese keni ndonjë lule e të lini mbi pjatë.

Keni ftuar miq për darkë pas përfundimit të punës dhe nuk keni kohë dhe ide se si të rregulloni tavolinën me shpejt?

Atëherë, këtu keni disa truqe të thjeshta dhe të shpejta, të cilat ju ndihmojnë shumë në servim.

Filloni me një rregullim bazik , vendosni pjatën në mes ,paloseni faculetën vendoseni mbi pjatë, dhe në anën e majtë vendoseni pirunin e në të djathtë thikën dhe lugën e përballë pjatës një gotë.

Do të dukej më mirë nese keni ndonjë lule e të lini mbi pjatë.

Më pas kemi edhe mënyrën formale ku hyn shërbimi edhe i supës, deserteve e sallatave.

Gotat e verës së bardhë dhe të kuqe të (nëse është e nevojshme) së bashku me një gotë të ujit janë pozicionuar në të majtën e kupës së kafesë.

Luga dhe piruni i supës dhe ëmbëlsirës janë në të djathtë të thikës ose mund të sillen në tavolinë.

Për të rregulluar më shumë, vendosni një faculetë  nën pjatën e darkës.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat