Bëni këto tre rituale në fillim të javës dhe gjithçka do shkojë mirë - Bota Sot
Bëni këto tre rituale në fillim të javës dhe gjithçka do shkojë mirë

Life style

E premte, 19 tetor 2018

Bëni këto tre rituale në fillim të javës dhe gjithçka do shkojë mirë

Më: 9 tetor 2018 Në ora: 06:50
Ilustrim

Nëse dita e parë e javës nis mirë, ka shumë mundësi që e gjitha të shkojë pa probleme.

Ja disa këshilla, se çfarë duhet të bëni për  të pasur një javë të lumtur.

 1. Bëni aktivitet sportiv
Edhe nëse s’keni mundësi për të dalë për vrap, apo të shkoni në palestër, sërish ka një zgjidhje. Ju mund të shkarkoni programe në celularin tuaj që ka udhëzime në lidhje me ushtrime të ndryshme. Edhe nëse nuk dilni dot në mëngjes, pas pune mos përtoni. 

2. Vlerësojeni  jetën

Duhet t’ja vini në pah ndonjëherë vetes suaj, faktin sa e bukur është jeta, prandaj duhet ta merrni atë sa më lehtë. Njerëzit vetëm në momentet e vështira e vlerësojnë rëndësinë e jetës.

3. Mos e krahasoni veten me të tjerët

Në vendin e punës sidomos, nuk duhet ta krahasoni veten tuaj me dikë tjetër. Mos xhelozoni, apo të mendoni për padrejtësitë që ju janë bërë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test