Pse është e rëndësishme të thoni “Jo” - Bota Sot
Pse është e rëndësishme të thoni “Jo”

Life style

Pse është e rëndësishme të thoni “Jo”

Më: 16 tetor 2018 Në ora: 08:10
Ilustrim

Nuk është aspak e lehtë, madje nganjëherë është aq vështirë të thuani “jo”, saqë përfundoni duke thënë “po”.

Mirëpo, është shumë e rëndësishme që të mësoni të refuzoni, duke qenë i sjellshëm, dhe duke mos përçuar mesazhin e gabuar.

Ju keni të drejtë të thoni “jo”, dhe nuk duhet asnjëherë të ndjeheni në faj për këtë. S’ka nevojë për arsye, as zgjatje të bisedës.

Ju sjellim më poshtë disa mënyra si duhet të thoni jo:

E vlerësoj kohën tuaj, por jo faleminderit

Faleminderit që keni menduar për mua, por tani nuk mundem.

Jo sot, faleminderit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...