Zaev: Janë marrë vendime të guximshme që mund të kushtojnë me karrierë politike - Bota Sot
Zaev: Janë marrë vendime të guximshme që mund të kushtojnë me karrierë politike

Maqedonia

Zaev: Janë marrë vendime të guximshme që mund të kushtojnë me karrierë politike

Më: 31 dhjetor 2018 Në ora: 20:11
Zoran Zaev

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, në një intervistë për 1TV tha se 4 për qind e rritjes ekonomike, mund të bëjë që qytetarët të ndjejnë se jetojnë më mirë.

Ai tha se në vitin e ardhshëm duhet me guxim të punojnë me atë që e dinë dhe posedojnë.

Zaev tha se në lidhje me vendimet e vështira ai konsultohet edhe me njerëz tjerë, ndërsa veten e vlerëson si person të guximshëm.

“Në Maqedoni janë arritur zgjidhje shumë të rëndësishme, janë sjellur vendime të guximshme, Ligji i gjuhëve, marrëveshja me Bullgarinë dhe Greqinë dhe besoj se këto kanë benefitet për shtetin”, tha Zaev.

Ai tha se këto vendime politike mund t’i kushtojnë edhe me karrierë politike, por tha se shteti nuk duhet të vendoset në plan të dytë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...