Zaev: I hapëm dyert e NATO-s dhe të BE-së - Bota Sot
Zaev: I hapëm dyert e NATO-s dhe të BE-së

Maqedonia

Zaev: I hapëm dyert e NATO-s dhe të BE-së

Më: 11 janar 2019 Në ora: 23:46
Zoran Zaev

Pasi që Kuvendi i Maqedonisë miratoi ndryshimet kushtetuese, të cilat dalin nga Marrëveshja e Prespës, kryeministri Zoran Zaev ka uruar qytetarët dhe deputetët për përgjegjësinë e ndërmarrë.

“Uroj qytetarët dhe deputetët për ndërmarrjen e përgjegjësisë për ndryshimet kushtetuese me të cilin së bashku i hapëm dyert e NATO-s dhe të BE-së për Republikën e Maqedonisë.

Në të njëjtën kohë, shpreh falënderim deri tek sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, për urimin e sontëm përmes telefonit dhe ku ai të gjithë qytetarëve të vendit tonë ua uron suksesin historik dhe perspektivat e reja të cilat hapen para nesh”, tha Zaev.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...