LAMM: Vozitje me vëmendje, edhe më tej është në fuqi ndalesa për kamionët në rrugën Dibër-Strugë - Bota Sot
LAMM: Vozitje me vëmendje, edhe më tej është në fuqi ndalesa për kamionët në rrugën Dibër-Strugë

Maqedonia

LAMM: Vozitje me vëmendje, edhe më tej është në fuqi ndalesa për kamionët në rrugën Dibër-Strugë

Më: 13 janar 2019 Në ora: 20:39
Foto ilustrim

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër korsi të lagështa, me mbetje të borës, informojnë nga Lidhja Auto-moto e Maqedonisë.

Ata shtojnë se edhe më tej është në fuqi ndalesa për lëvizje e automjetet e rënda në aksin rrugor Dibër-Strugë.

Intensiteti i komunikacionit jashtë mjediseve të qytetit është mesatar ndërsa në vendkalimet nuk ka vonesa për hyrje-dalje nga shteti.

Nga LAMM rekomandojnë në përshtatje të shpejtësisë, respektim të sinjalistikës rrugore dhe vozitje me vëmendje. Gjatë orëve të vonshme dhe gjatë mëngjesit për shkak temperaturave të ulëta ekziston mundësia e shfaqjes së ngricave.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...