Tabela Republika e Maqedonisë së Veriut arriti në “Bogorodicë” - Bota Sot
Tabela Republika e Maqedonisë së Veriut arriti në “Bogorodicë”

Maqedonia

Tabela Republika e Maqedonisë së Veriut arriti në “Bogorodicë”

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 17:55
Foto

Tabela ku është shkruar Republika e Maqedonisë së Veriut tashmë është në vendkalimin kufitar në “Bogorodicë”, por ende nuk është vendosur.

Gjatë ditës së nesërme pritet të nis ndryshimi i emrit duke filluar nga vendkalimet kufitare, institucionet shtetërore dhe përfaqësitë diplomatike konsullore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...