Kryetari i Bashkësisë Islame në Maqedoni feston ditëlindjen: Këndojnë Naimi dhe Mihrija - Bota Sot
Kryetari i Bashkësisë Islame në Maqedoni feston ditëlindjen: Këndojnë Naimi dhe Mihrija

Maqedonia

Kryetari i Bashkësisë Islame në Maqedoni feston ditëlindjen: Këndojnë Naimi dhe Mihrija

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 13:04
Kryetari i Bashkësisë Islame në Maqedoni feston ditëlindjen: Këndojnë Naimi dhe Mihrija

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame, Sulejman Rexhepi ditë më parë e ka festuar ditëlindjen me muzikw live me Naimin dhe Mihrijen Brahën. Videon e ka publikuar një profil në Facebook Xhamia e Isabeut e cila thuhet se menaxhohet nga reforamtorët e BFI-së.

Nuk dihet nëse edhe hoxhallarët tjerë që flasin për fenë Islame një ndër fetë e cila e ndalon muzikën kanë qenë prezentë në këtë aheng muzikorë për qejfin e Reisit. Pavarësisht qejfeve të Reisit asnjë hoxhë në Maqedoni nuk ka dalur hapur të kundërshtojë veprat e tij duke dhënë një imazh kundër parimeve fetare islame.

Naim Abazi thotë se Sylejman Rexhepi, është hoxhë i moderuar, duke shtuar se të dy së bashku një ditë do të shkojnë edhe në ndonjë klub nate.

Të pranishëm në festën e ditëlindjes së Rexhepit, kanë qenë edhe disa politikanë shqiptarë të Maqedonisë.

Ndryshe Sulejman Rexhepi edhe vitet tjera i ka festuar me muzikë ku së fundmi  ishte Shyrete Beluli dhe Mahmut Ferati.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...