Zaev mohon shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikave Sociale, nuk ka këmbim të ministrive - Bota Sot
Zaev mohon shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikave Sociale, nuk ka këmbim të ministrive

Maqedonia

Zaev mohon shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikave Sociale, nuk ka këmbim të ministrive

Më: 15 mars 2019 Në ora: 10:33
Zoran Zaev dhe Milla Carevska

Kryeministri Zoran Zaev mohoi zërat se për shkak të mosmarrëveshjeve me BDI-në në lidhje me Ligjin për Mbrojtje Sociale, ministrja Milla Carevska do të shkarkohet nga detyra. Sipas tij, problemet tashmë janë tejkaluar, shkruan Alsat-M.

E drejta për të fituar ndihmën sociale, sipas kritereve të definuar aty në një nen, vlente për amvisëritë. Tradita tek qytetarët shqiptar është që në amvisëri të jetojnë persona nga rrethi më i gjerë, kushërinj, familjarë. Kishte nevojë që të kthehet në nivel të familjes, tek babai, nëna dhe fëmijët. Kjo sot u pranua. Ligji do të hyn në procedurë, në seancën e radhës do të caktohet dhe do të mbështetet bashkërisht nga partnerët e koalicionit dhe më gjer”-tha Zoran Zaev, kryeministër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...