Moti në Maqedoninë e Veriut gjatë ditëve në vijim - Bota Sot
Moti në Maqedoninë e Veriut gjatë ditëve në vijim

Maqedonia

Moti në Maqedoninë e Veriut gjatë ditëve në vijim

Më: 17 mars 2019 Në ora: 11:47
Shiu

Deri në pasditen e ditë së martë moti do të jetë stabil dhe i ngrohtë.

Të martën në orët e vonshme të pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut me stuhi, posaçërisht te pjesët malore të vendit.

Siç njoftojnë nga drejtoria për punë hidrometeorologjike, të mërkurën moti do të jetë me vranësira dhe me reshje lokale të shiut. Do të fryjë erë mesatare veriore, që gjatë ditëve në vijim do t’i ulë temperaturat ditore.

Ndërkaq gjatë ditë së sotme moti është me diell ku temperatura maksimale do të arrijë deri 25 gradë celsius.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...