Komunikacioni në Maqedoni, nuk ka pritje të gjata në kalimet kufitare - Bota Sot
Komunikacioni në Maqedoni, nuk ka pritje të gjata në kalimet kufitare

Maqedonia

Komunikacioni në Maqedoni, nuk ka pritje të gjata në kalimet kufitare

Më: 20 mars 2019 Në ora: 08:57
Foto ilustrim

Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet nëpër korsi të thata. Intensiteti i komunikacionit jashtë mjediseve urbane është mesatar, ndërsa në kalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

Lidhja Automoto e Maqedonisë informon se autostrada Milladinovci-Shtip, seksioni Milladinovci-Kadrifakovo nuk është lëshuar për qarkullim.

LAMM rekomandon përshtatje të shpejtësisë, respektim të sinjalizimeve rrugore dhe vozitje të kujdesshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...