Stevo Pendarovski takohet me esnafët e Çarshisë - Bota Sot
Stevo Pendarovski takohet me esnafët e Çarshisë

Maqedonia

Stevo Pendarovski takohet me esnafët e Çarshisë

Më: 20 mars 2019 Në ora: 09:50
Esnafët e Çarshisë

Kandidati presidencial Stevo Pendarovski sot ka vizituar Çarshinë e Shkupit. Ai është takuar me shumë qytetarë në Çarshi, kurse ka realizuar takim edhe me udhëheqësit e Esnafit, Muhamet Lamallari dhe Bejtulla Morina.

“Maqedonia nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në NATO dhe në Unionin Evropian. Më 21 prill kemi dy zgjidhje- ta vazhdojmë këtë rrugë ose të kthehemi në kohën e pasigurisë dhe izolimit”, ka qenë porosia e Pendarovskit në këto takime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...