Kryetari i Këshillit Gjyqësor, Zoran Karaxhovski është ftuar për pyetje në Prokurori - Bota Sot
Kryetari i Këshillit Gjyqësor, Zoran Karaxhovski është ftuar për pyetje në Prokurori

Maqedonia

Kryetari i Këshillit Gjyqësor, Zoran Karaxhovski është ftuar për pyetje në Prokurori

Më: 21 mars 2019 Në ora: 10:08
Zoran Karaxhovski

Kryetari i Këshillit Gjyqësor, Zoran Karaxhovski sot në mëngjes është ftuar në pyetje në Prokurorinë Publike, konfirmojnë nga atje për “Fokus”.

Karaxhovski duhet të jep dëshmi në lidhje me të dhënat e rrogave të anëtarëve të Këshillit Gjyqësor.

Për rikujtim në dhjetor të vitit 2018 anëtarët e Këshillit Gjyqësor kanë dorëzuar vendim që t’u rriten rrogat e tyre dhe rrogat e gjykatësve për 35 për qind, me të cilën rrogat e tyre do të rriten në 21:000 denarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...