Në Shkup protestohet kundër dënimit me burg për Abdylfetah Alimin - Bota Sot
Në Shkup protestohet kundër dënimit me burg për Abdylfetah Alimin

Maqedonia

Në Shkup protestohet kundër dënimit me burg për Abdylfetah Alimin

Më: 22 mars 2019 Në ora: 14:42
Protesta

Sot në Shkup po protestohet kundër dënimit me burg të Abdylefetah Alimit, i cili u dënua e shtatë vjet burg si akuzuar për ngjarjet e “27 prillit”.

Protestuesit protestën e filluan para sheshit Skënderbeu dhe pastaj vazhduan marshimin drejtë Gjykatës Penale.

Protestuesit gjatë marshimit brohorisnin “liri për Abylfetah Alimin, duam drejtësi, të shpëtosh njeri nuk je terrorist”.

Gjykata Penale është e rrethuar nga forcat policore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...