Shqiptari nga Kosova kontrabandonte lopë nga Maqedonia, arrestohet nga policia - Bota Sot
Shqiptari nga Kosova kontrabandonte lopë nga Maqedonia, arrestohet nga policia

Maqedonia

Shqiptari nga Kosova kontrabandonte lopë nga Maqedonia, arrestohet nga policia

Më: 24 mars 2019 Në ora: 11:30
Foto Ilustrim

Një person është arrestuar gjatë ditës së shtunë pasi i njëjti dyshohet të ketë kontrabanduar dy lopë me viça nga Republika e Maqedonisë së Veriut.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Buzovik të Vitisë, derisa policia kishte ndalur automjetin e të dyshuarit për kontroll.

Me rast janë marr edhe zyrtarët e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës, ndërsa me urdhër të prokurorit kafshët janë dërguar në terminal doganorë kurse i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...